DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Slavíček po výhře: Přibyly mi šediny

26. března 2017 - Jakub Dvořák


Nejdřív šediny, pak výhra. Bylo to o trpělivosti, říká kouč Slavíček

HOSTIVICE - Zimní příprava Holubicím rozhodně nevyšla dle jeho představ. Ze čtyř zápasů dokázali svěřenci Romana Slavíčka vyhrát jenom jednou, zbylé duely prohráli. Obavy před prvním mistrovským utkání byly na místě. V Hostivicích tým nakonec vyhrál 4:0, ale k prvnímu poločasu měl trenér hned několik připomínek.

Rozčiloval se, rozhazoval rukama a kroutil hlavou. Výkon Holubic v prvním poločase se Romanu Slavíčkovi vůbec nelíbil. Navíc po dvou nebezpečných akcích domácích mu musely na hlavě přibývat další šediny.

„Po prvním poločase určitě, protože jsme sice měli balon neustále v držení, ale i přesto jsme mohli 0:2 prohrávat,“ řekl po utkání. „ Držení míče jsme měli tak 90 procent, ale Hostivice jsme pustili dvakrát do brejku po chybách obrany. První poločas nebyl z naší strany vůbec povedený,“ pokračoval.

Do druhého poločasu tak apeloval na hráče, aby se zlepšili hned v několika činnostech. „Hráče jsem nabádal, aby zvýšili pohyb, hráli trpělivě, nepanikařili, protože to byla otázka času, kdy gól přijde. Zároveň jsem hráče upozorňoval na to, aby nedocházelo k brejkům soupeře jako v prvním poločase a obrana byla lépe organizovaná,“ popsal své instrukce.

A tým jej poslechl. Ve druhém poločase nastřílel Hostivicím čtyři góly. „Pomohl první gól. Domácí museli otevřít hru a z toho pramenil větší prostor pro nás na útočení a také z toho byly další branky,“ dodal. Dvě z nich vstřelil Jiří Valtr. „Jirka je kolikrát na hřišti neviditelný, ale když udeří, tak je to znát. Má v sobě zabijácký instinkt,“ hodnotil jeho výkon trenér.

V sobotu však do Holubic přijedou Psáry, které jsou v tabulce výš než Hostivice a mají silnější kádr, na který by takový výkon nemusel stačit. Co musí tým zlepšit, aby neklopýtl?

„Pohyb, aktivní hra dopředu, zlepšit napadání. Když soupeře donutíme k chybám presinkem, tak tudy by mohla vést cesta k úspěchu,“ prozradil Slavíček.

Hostivice - Holubice 0:4. Jak je důležité míti Valtra čtěte ZDE >>>