DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Jílové B 3-0 Holubice

25. srpna 2014 - Jakub Dvořák


 

První utkání ukázalo jasný fakt: Tohle chlapi nestačí, musíme přidat!

 

JÍLOVÉ - Tak nám to opět začalo! První letošní „mistrák“ má holubické mužstvo za sebou. Bohužel, asi většinu čtenářů zklamu. V Jílovém to s tamním béčkem nebyla žádná sláva. Fotbalisté Holubic inkasovali tři branky a domu odjeli s prázdnou. Trenér Roman Slavíček tak nezažil zrovna povedený vstup do nového ročníku.

Na jeho obranu, rozhodně bych ho z ničeho nevinil. Mužstvo, které měl k dispozici, mělo i přes několik absencí tolik kvality, aby domácí tým rozneslo na kopytech. Jenže jeho potenciál zřejmě zůstal někde na cestě z Holubic. Bylo to utkání, ve kterém jsme viděli dva odlišné celky. Ten první hrál jednoduchý fotbal, krátké přihrávky, narážečky a zakončení. Nijak fyzicky náročný. Prostě jednoduchost a přesnost. To druhé mužstvo, Holubice, se prezentovalo naopak náročným fotbalem, ve kterém chyběla jednoduchá přihrávka. O finální fázi, tedy dostat se do šance, nemluvě.

Jediné, co by se dalo vypíchnout je bojovnost. Holubické mužstvo makalo. To však na výhru nestačí. Mít tři pořádné střely na branku za celé utkání hovoří za vše. Domácí Jílové našeho brankáře prověřovalo neustále. Jakub Jurko měl plné ruce práce. Těžko říct, kde hledat chyby. Inkasované branky spadají na vrub obrany. Ta opravdu neměla svůj den.

Druhou věcí je i jalová záloha. Na jaře mužstvo těžilo z kreativity Pavla Rodra. Jenže tenhle šikovný záložník v tomto utkání nebyl vůbec vidět a Holubice, jako kdyby nevěděly co hrát. Ostatní hráči to na sebe vzít nedokázali. Tím pádem, se útočníci nemohli dostat k ohrožení soupeřovy branky.

Popisovat inkasované branky je zbytečné. Jenom bych se opakoval a nechci hodnotit jednotlivé chyby hráčů. Nicméně věřím, že v sobotním domácím utkání bude rozpoložení našeho týmu o 100 % jiné. Na tenhle výkon musí tým co nejdříve zapomenout a začít hrát svůj fotbal, kterým bavil diváky během jara. Výkon byl tak špatný, že když jsem se snažil přijít na nejlepšího hráče Holubic, nenapadl mě ani jeden.

Jílové B – Holubice 3:0 (2:0)