DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Dobřichovice 4:8 Holubice

22. června 2015 - Jakub Dvořák


 

BUM, BUM, BUM, BUM, BUM, BUM = nejlepším střelcem je VALTR!!!

 

DOBŘICHOVICE – Pokud čtete tento článek, tak se zřejmě zajímáte o fotbal v Holubicích. Zřejmě jste už místní Sokol někdy viděli hrát naživo, pochutnávali si na místní vyhlášené klobáse a zapíjeli ji vychlazeným pivem. Ne? Tak tohle ale už bude tutovka. Určitě jste už slyšeli o jménu, které jako smrtka s kosou za zády u vašich dveří, deptá ostatní celky široko daleko. Jistě víte, kam tím mířím. Pokud vás zajímá víc, čtěte dál.

Skoro by se dalo říct, že poslední soutěžní utkání Holubic proti Dobřichovicím mělo scénář jak pro nějaký hollywoodský biják. Na dálku hrající nejlepší střelec Vestce na pažbě 30 zásahů, holubický Valtr ani o jeden kus míň. Před zápasem vládne napjatá atmosféra. Cítím, že ne jeden z holubických hráčů by nejradši Jirkovi desetkrát přihrál před prázdnou branku a hlavně, aby toho střelce vyhrál.

Na hřišti se však semele naprosto obrácený scénář. Jestli si někdo myslel, že Holubice hrají vždy jenom na Valtra, tak v Dobřichovicích tomu bylo naopak. Valtr hrál pro Holubice. Naprosto šílené hrubky obrany napravoval nekompromisním zakončením, do kterého se sám procpal.

Vždyť jen poločasové skóre se měnilo následujícím způsobem: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5. Pro trenéry zralé akorát tak na infarkt. Holubický kanonýr měl podíl na třech brankách, o zbylé dvě se postaral kapitán Vladimír Helebrant a Pavel Rodr. Do druhého poločasu nastoupil Valtr opět ve velkém stylu. Přidal tři zásahy a domácí společně s jeho spoluhráči žasnuli.

Konečný výsledek zápasu byl 8:4 pro Holubice, ale o výsledek v tomto utkání skoro snad ani nešlo. Vše zastínil způsob, jakým si holubický zabiják vystřílel korunu pro krále střelců.

Další z týmů poznal, že údery od Jiřího Valtra jsou smrtící, i když čas od času nezasáhnou cíl. Což kdyby se nestávalo, tak nemáme Jirku v Holubicích, ale o několik pater výš. Proto buďme rádi, že to Jirka občas zahodí nazdařbůh a jako správný cholerik se pak na hřišti rozčiluje. Touha být nejlepším, je totiž znamení, které tvoří velké hráče.

Valtr v Dobřichovicích jasně ukázal, že slovo porážka je v jeho slovníku tabu. Mladého zajíce z Vestce, který se až nesmírně drze začal cpát před něj do čela střelců, usadil parádním koncertem, jenž vyvrcholil šesti vstřelenými góly.

Čtenáři i spoluhráči mi prominou, že jsem referát z posledního utkání zvolil tak trochu netradičně a věnoval ho Jirkovi. Široko daleko nemá žádný tým v kádru takový drahokam, jakým oplývají Holubice. Važme si ho…

Dobřichovice – Holubice 4:8 (3:5)
Branky:
6x Valtr Jiří, Helebrant, Rodr
Sestava: Hajda – Mára, Moravec, Valtr Jaroslav, Bouška – Prilepski, Jurko Ondřej, Helebrant, Rodr – Hovězák, Valtr Jiří
Náhradníci: Slavíček, Dvořák, Bartošík