Libčice‚ Úhonice‚ Choteč

12. října 2016 - Jakub Dvořák

TŘI zápasy, dvě výhry a remíza

HOLUBICE – Fotbalisté Holubic mají za sebou tři náročná utkání a dokázali z nich vytěžit sedm bodů. Tradiční derby s Libčicemi skončilo remízou 1:1, následně velmi omlazená sestava vyhrála v Úhonicích 6:0 a nyní o víkendu porazily Holubice Choteč jasně 3:0. Díky této bilanci bez porážky i nadále patří týmu druhá příčka vinou horšího skóre za Libčicemi.

Jako první přišlo na řadu tradiční derby proti Libčicím. Očekávání před tímto duelem byla obrovská. I proto, že jsme našehoe soupeře porazili na předsezonním turnaji v penaltovém rozstřelu po remíze 4:4. Tentokrát to však tak otevřená partie nebyla.

První branka padla ve 32. minutě a Holubice prohrávaly 0:1, čímž hrozilo, že nám hlavní rival v boji o postup odskočí v tabulce na rozdíl tří bodů. To však holubičtí hráči nechtěli před domácím publikem dopustit. O vyrovnání a následnou dělbu bodů se v 52. minutě postaral, ve formě hrající, Pavel Rodr.

Druhým zápasem, který Holubice čekal, byl duel v Úhonicích, kde se našemu celku nikdy nehraje snadno. Do hry navíc nemohly zasáhnout hned tři opory. Týmu scházeli Jiří Valtr, Vladimír Helebrant a Kirill Prilepskiy.

Omlazené mužstvo si však s domácími poradilo na výbornou. Úlohu střelce na sebe převzal Jan Hovězák, který se blýskl čtyřmi vstřelenými góly. Po jedné brance přidali Jiří Trlifaj a Pavel Rodr. A jelikož brankář David Hajda, který dostal šanci místo jedničky Roberta Pečonky, vychytal čisté konto, odjížděly Holubice domů se třemi body a pohodlnou výhrou 6:0.

Posledním duelem byl sobotní mač proti Chotči, která má velmi nevyzpytatelné mužstvo, o čemž se Holubice již několikrát přesvědčily. Od začátku zápasu měly však převahu Holubice. Na počet vytvořených šancí jasně vedly, ale týmu se nedařilo překonat hostujícího brankáře.

Vše utnul ve 14. minutě Michal Peroutka, který svým třetím soutěžním gólem v holubickém dresu otevřel skóre. Ve druhém poločase přidal dvě branky navrátilec Jiří Valtr a o tom, kdo získá tři body, bylo rozhodnuto. Holubice porazily Choteč 3:0 a prodloužily sérii bez porážky na sedm zápasů.

Další utkání čeká A tým v sobotu 15. října od 16.00h na hřišti Dobrovíze!