DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 5-2 Čisovice

2. září 2014 - Jakub Dvořák


 

Mašina jménem Valtr se rozjela, Čisovicím nasázela hattrick

 

HOLUBICE – První domácí utkání odehrály Holubice proti velmi zajímavému soupeři. Tým Čisovic v posledním utkání holubické mužstvo rozstřílel vysoko 6:1. V sobotu se však nic podobného neopakovalo. Naopak, branky střílel především domácí tým, který vyhrál 5:2. Obrovskou zásluhu má na výhře Jiří Valtr, který vstřelil tři branky.
 

O první branku v utkání se postarala trojice Jan Hovězák, centrující Pavel Rodr a zakončující Luboš Vosáhlo, který si chytře naběhl a ve skluzu překonal brankáře hostí. Další gól připravil opět Jan Hovězák. Tentokrát pro obránce Jana Moravce. Hlavou vrátil míč do ohně před branku a holubický stoper střelou přes hlavu poslal Holubice do vedení 2:0. Hovězák byl i u třetí branky. Z pravé strany našel na zadní tyči číhajícího Jiřího Valtra a ten jeho centr proměnil v branku na 3:0, a to netradičně se zavřenýma očima hlavou. Více branek v prvním poločase nepadlo, do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí mužstvo.

Ve druhém poločase Holubice vůbec nezachytily začátek a koledovaly si o malér. První výstraha přišla při snížení na 3:1. Bohužel přišlo i druhé varování v podobě branky a skóre na tabuli 3:2 nebylo už tak lichotivé. Hosté navíc ještě nastřelili břevno Jurkovy branky. Ten si však udržel solidní formu z prvního utkání v Jílovém a své spoluhráče několikrát podržel skvělými zákroky. Tentokrát však k žádnému týmovému zkratu nedošlo a své poluhráče podržela největší opora týmu. Kapitán Jiří Valtr sestřelil Čisovice dalšími dvěma brankami a bylo rozhodnuto. Tři body se nedělily, ale zůstaly v Holubicích.

Hodnocení utkání je příznivější, než to minulé. Rád bych se zmínil o jednom velikém důležitém návratu do holubické sestavy. Přesně po roce a jednom dni se vrátil motor a největší dříč týmu Vladimír Helebrant. Návrat do sestavy to byl rozhodně vydařený a týmu byl velmi platný. Ačkoli týmu scházelo hned několik mladých hráčů, Helebrant si na levém kraji zálohy odehrál velice kvalitní utkání. Dalším důležitým faktorem byla souhra Pavla Rodra s Jiřím Valtrem. Rodr zaujal více post tvořivého hráče, chcete-li špílmachra a zásoboval útočníky přihrávky, na rozdíl od zápasu v Jílovém, kdy hrál až moc vytaženého záložníka, skoro útočníka. Nejlepším hráčem opět není nikdo a to z důvodu, že by to volba byla strašně složitá a nevděčná. Každopádně mezi kandidáty patří Jakub Jurko a Jiří Valtr.

Holubice - Čisovice 5:2 (3:0)
       Branky:
3x Valtr Jiř., Moravec, Vosáhlo