Hostivice 0:0 Holubice

16.11.2013 - Jakub Dvořák

HOSTIVICE - Fotbalový podzim nám skončil posledním duelem Holubic na půdě Hostivic. Tým Jiřího Šarlingera nastoupil k utkání s oslabenou sestavou. Chyběli Blažek, Wachtl, Mára, Bejr a na marodce stále jsou Helebrant, Soukup, Židoň a nově i Hajda. Tým však bojoval i bez svých spoluhráčů a po divokém utkání si z Hostivic odvezl bod za remízu 0:0.

V Hostivicích gól nepadl

Do první velké šance se dostaly Holubice. Ve 12. minutě se šikovně propracoval ke slibné šanci na zakončení Kirill Prilepski. Holubický hráč však zakončil velmi žalostně. Zvolil přízemní pomalou střelu, s kterou brankář neměl sebemenší problém. Holubice měly opravdu dobrý vstup do utkání.
V 17. minutě měl obrovskou šanci z rohu Jan Moravec, jeho střelu z první ale domácí z branky vyrazili. Tým nepolevoval a dál se tlačil do koncovky. Pohlednou akci předvedlo trio Moravec, Fassman a Jiří Valtr. Jan Moravec sklepl hlavičkou na volného Luďka Fassmana, ten okamžitě předal míč Jiřímu Valtrovi, který se snažil obloučkem na zadní tyč překvapit brankáře. Jeho pokus ale bohužel skončil na zmíněné tyči. Poté se začali osmělovat i domácí a naši se museli mít velice na pozoru. V prvním poločase diváky nic zajímavého už nepobavilo. Vyděsit holubické příznivce, kterých v Hostivicích nebylo málo, mohla jen nepříjemná srážka brankáře Honzy Karfiláta s obráncem Jaroslavem Valtrem. Oba však pokračovali dál ve hře.

Ve druhém poločase jsme byli opravdu blízko gólu. A to jak do sítě naší, tak do sítě soupeře. Naštěstí a bohužel, nepadl ani jeden.  Asi největší šanci na vstřelení branky v utkání dostali domácí v 69. minutě po přísné penaltě. Brankář Karfilát byl však zásadně proti a skvělým zákrokem pokutový kop zneškodnil a domácím se nepodařila ani následná dorážka. Ta mířila do hlavy našeho brankáře. Honza se oklepal a chytal dál. Za Holubice mohl odpovědět Jiří Valtr. Napřáhl z dobrých 20 metrů, ale bohužel trefil jen břevno. Tým na víc postihla velká ztráta. Utkání nemohl dohrát kvůli zranění kolene Ivan Štofl a tak se místo něj na hrot k Valtrovi postavil David Levinský. Pohled to na naše úderné duo byl opravdu komický.  Malý, rychlý a obratný Jirka Valtr vedle obrovského, udělaného Davida Levinského.  To bylo ale z utkání vše. Branka nepadla a týmy si tak shodně rozdělily body. Brankář Honza Karfilát si připsal druhou nulu ve druhém utkání za sebou.

Hostivice – Holubice  0:0
Sestava: Karfilát – Čížek, Valtr Jar., Moravec, Vaigl – Šindelář, Prilepski, Bouška, Fassman- Valtr Jiř., Štofl
Náhradníci: Levinský, Hovězák