DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 2:3 Dobříč

29. září - Jakub Dvořák


 

Holubice musí litovat spálených šancí! Dokud s nimi nenaloží lépe, nemůžou vyhrávat!

 

HOLUBICE – Pravidlo nedáš, dostaneš, platí ve fotbale za jedno z nejčastěji používaných. V sobotu se o tom mohli přesvědčit fotbalisté Holubic. Ti si totiž vytvořili přes pět jasných příležitostí ke vstřelení branky, ale ani jednu nedokázali proměnit. Naopak hosté z Dobříče se činili. Svoje příležitosti proměnili a právem si odvezli z Holubic tři body.

Za největšího smolaře bude považován asi Jan Vlček. Ten měl totiž v prvním poločase hned dvě tutovky, které trestuhodně zahodil. Nejdříve z malého vápna překopl branku a poté zvolil špatné zakončení, když proti němu vyběhl brankář Dobříče a holubický hráč měl celou branku prázdnou.  Velkou šanci vstřelit gól měl také Jiří Valtr, ale jeho přímý kop skončil na tyči dobříčské branky.

Začali úřadovat hosté. První gól se jim podařil vstřelit chytrým obstřelem našeho brankáře Jurka. Na to se podařilo Holubicím zareagovat podobným způsobem. Rozhodčí nařídil pokutový kop ve prospěch Holubic a Jiří Valtr svojí ranou překonal brankáře hostů. Bohužel radost z branky netrvala dlouho. Naše obrana nepokryl vysokého útočníka Dobříče a ten v samostatném úniku obešel našeho brankáře a do prázdné branky zakončil.

Ve druhém poločase holubické mužstvo na chvíli ztratilo koncentraci a hned za to bylo potrestáno. Hosté sehráli rychlou akci po levé straně hřiště, odcentrovali do pokutového území Holubic a nepokrytý hráč na přední tyč s přehledem překonal Jakuba Jurka. Holubice se snažily vytvořit tlak a chvílemi se jim to dařilo. Velikou šanci zmařil Kirill Prilepski, který v pokutovém území špatně trefil míč a místo do prázdné branky, jej poslal úplně mimo. Snížit na 2:3 se podařilo až Jakubovi Židoňovi, který se trefil hlavou po centru z rohového kopu.

Tým tak prohrál utkání, které měl naprosto ve svých rukou. Kdyby Holubice proměnili alespoň polovinu svých vytvořených gólových příležitostí, tak by hosté neměli šanci. Bohužel na kdyby se ve fotbale nehraje a proto tým utrpěl čtvrtou porážku v sezoně.

 

Holubice - Dobříč 2:3 (1:2)
Branky: Valtr z pen., Židoň