DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 3:2 Jeneč

19. června 2017Holubice - Jeneč 3:2. Nervy na konec sezony

HOLUBICE – Žádná brnkačka, ale pořádné nervy! V posledním soutěžním utkání hostily Holubice zachraňující se Jeneč. Jasný průběh však zápas rozhodně neměl. Domácí hráči se trápili a v utkání vždy dotahovali. Nakonec však předvedli velký obrat a dopřáli holubickým fanouškům vítězné loučení se sezonou.

Karty byly v sobotu rozdány jasně. Zatímco Holubice hrály o umístění na druhé příčce, Jeneč potřebovala vyhrát, aby se zachránila v soutěži. Těchto jasných faktů se však zpočátku drželi jenom hosté. Hráči Holubic byli na začátku utkání velice nepřesní a vázla jim kombinace.

Vše vyvrcholilo v 23. minutě, kdy se hosté ujali vedení. Obrana nechala otevřená vrátka a hostující útočník si proti brankáři Hajdovi věděl rady.

Inkasovaná branka jako kdyby Holubice probrala. O sedm minut později vyrovnal kapitán Vladimír Helebrant, když po velkém závaru ve vápně dotlačil míč do sítě.

Druhý poločas vyšel opět lépe hostům. V 57. minutě se Jeneč ujala vedení po akci na levé straně, když na střelu k tyči brankář Hajda nedosáhl.

Holubičtí se trápili v koncovce. Pokusy Jiřího Valtra, Michala Peroutka ani dalších hráčů dostatečně neohrozili jenečského brankáře. Zlom přišel v 76. minutě, kdy centr z pravé strany lehce tečoval Peroutka, a míč zapadl do sítě. Naděje na výhru se okamžitě zvedly.

Sotva hosté rozehráli, stav utkání už byl ve prospěch Holubic. Jan Salava potáhl míč po pravé straně až do pokutového území, kde si o přihrávku řekl Jiří Valtr a jeho střela skončila vítězným gólem. Holubice tak ukončily sezonu výhrou a obhájily druhé místo před třetí Rudnou.

Holubice – Jeneč 3:2 (1:1)

Branky: Helebrant, Peroutka, Valtr Jiří
Sestava: Hajda – Mára (46. Salava), Trojan, Vlk, Brož – Prilepskiy, Helebrant (78. Pečonka), Rodr, Peroutka – Hovězák (46. Čížek), Valtr Jiří
Náhradníci: Pečonka, Čížek, Salava