Neratovice-Byškovice B 0:4 Holubice

4. září 2017 - Jakub Dvořák

Neratovice - Byškovice B - Holubice 0:4. Vydřená výhra, která bolela

BYŠKOVICE -  I ve druhém soutěžním utkání I. B třídy dokázali holubičtí fotbalisté zvítězit, navíc bez inkasované branky. V neděli to odneslo „béčko“ Neratovic. Holubice sice vyhrály 4:0, ale vůbec se nejednalo o snadný zápas. Od 24. minuty jsme navíc hráli bez zraněného střelce Jiřího Valtra.

Sychravé nedělní odpoledne rozhodně nebylo ideální k fotbalu, ale hráči museli přijmout podmínky za své. Na promáčeném hřišti v Byškovicích to dlouho vypadalo, jako kdyby se fotbal hrál na počet soubojů než vstřelených branek. A právě nevybíravé zákroky domácích odnesl zraněním útočník Jiří Valtr, který musel již v 24. minutě opustit hřiště.

Naše hra se však ani po příchodu Jana Hovězáka nijak nezlepšila. I proto musel trenér Slavíček udělat v poločase další změnu v sestavě. Do hry poslal opozdilce Ondřeje Jurka, který nahradil Vladimíra Helebranta. Zápas se i nadále vyvíjel stejně. Tuhé souboje, po kterých povětšinou odpadávali holubičtí hráči.

Vše ale zlomil úspěšný brejk v 54. minutě. Na jeho konci byl Roman Ježek, který si připravil míč do palebné pozice a z úhlu překonal domácího brankáře. Holubice okamžitě ožily. Na Ježkovu trefu navázali hráči dalším gólem.

Jan Hovězák v pokutovém území sice nedokázal na první pokus dostat míč v jasné šanci za brankovou čaru, ale s pomocí domácího obránce se holubičtí fanoušci přeci jenom radovali z gólu.

V 75. minutě dal však střídající útočník na své zaváhání alespoň částečně zapomenout. Naběhl si na centr na zadní tyč a pohotovou střelou nedal brankáři šanci zasáhnout. V tu chvíli už bylo jasné, že tři body poputují do Holubic. Čtvrtou branku přidal v závěru ještě Pavel Rodr a domácí byli vyřízeni.

Holubice podruhé za sebou vyhrály a opět s čistým kontem navrch. Jsou tak jediným klubem, který neztratil ani bod a v průběžné tabulce se drží na první příčce.

Neratovice-Byškovice B – Holubice 0:4 (0:0)

Branky: Ježek, Hovězák, Rodr a vlastní domácí
Sestava: Pečonka – Salava, Trojan, Vlk, Brož – Ježek (81. Prilepskiy), Helebrant (46. Jurko), Rodr, Čížek – Valtr Jiří (24. Hovězák), Peroutka (84. Mašek)
Náhradníci: Prilepskiy, Jurko, Hovězák, Mašek, Dvořák, Mára