Holubice 5:2 Mnichovohradišťský SK B

21. září 2017 - Jakub Dvořák

Holubice - Mnichovohradišťský SK B 5:2. Čtvrtá výhra v řadě, ale ztráta Valtra

HOLUBICE – Jako dobře namazaný stroj, na který je spoleh! Holubice na začátku sezony válí. Svěřenci Romana Slavíčka překonávají očekávání. Ve 4. kole I. B třídy porazili Mnichovohradišťský SK „B“ 5:2 a v nové soutěži zatím neztratili ani bod. Právem jim tak patří průběžné první místo.

Úvodní trefa nedělního klání na sebe nenechala dlouho čekat. Postaral se o ní už v první minutě Jiří Valtr, kterému předložil míč z levé strany Michal Peroutka a holubický střelec už si v malém vápně věděl rady. V 17. minutě už to bylo 2:0 pro Holubice. Hlavou se po rohovém kopu prosadil Ondřej Jurko.

V 27. minutě však musel domácí kouč Roman Slavíček udělat dvě neplánovaná střídání. Po několika nevybíravých zákrocích se vážně zranil autor první trefy Jiří Valtr a podle odhadů Holubicím na podzim již nepomůže. Zároveň musel střídat i záložník František Čížek. Za oba hráče nastoupili do útoku Jan Hovězák a do středu pole zkušený Vladimír Helebrant.

Ještě do poločasu jsme však stihli přidat třetí gól. Michal Peroutka vyslal Romana Ježka, ten si pokryl balon a z úhlu vypálil. Míč se odrazil od břevna a skončil v síti hostujícího brankáře.

Ve druhém poločase zvýšil náskok Holubic Jan Hovězák, který zužitkoval přihrávku na hranici malého vápna.

V závěru však jako kdyby hráči vyhodili rychlost a doufali, že zbytek utkání už dohrají na neutral. Obrovská chyba! Hosté se díky naší laxnosti a ležérnímu přístupu dostali zpátky do hry. První branku vstřelili střelou zpoza vápna, která před brankářem Robertem Pečonkou nepříjemně skočila a druhá byla po chybě naší obrany, která nechala soupeře obejít holubického brankáře a hráč zakončoval do odkryté branky.

Naštěstí se však mezi oběma góly soupeře podruhé v zápase trefila letní posila Roman Ježek, což nakonec rozhodlo o tom, že konečný rozdíl ve výsledku mluvil o tři góly pro Holubice.

Holubice - Mnichovohradišťský SK B 5:2 (3:0)

Branky: Valtr Jiří, 2x Ježek, Jurko, Hovězák
Sestava: Pečonka - Salava (77. Mára), Vlk, Trojan, Brož - Ježek, Čížek (27. Helebrant), Rodr, Jurko - Valtr Jiří, (27. Hovězák) Peroutka (71. Mašek)
Náhradníci: Hajda, Mašek, Helebrant, Hovězák, Prilepskiy, Mára