oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 5:1 Dobrovice B

17. října 2017

Holubice - Dobrovice B 5:1. Povinné tři body zůstaly doma

HOLUBICE – Po třech zaváháních, kdy Holubice dvakrát rozhodovaly zápasy v penaltovém rozstřelu a padly v Libčicích, přišla konečně vzpruha. V nedělním utkání svěřenci Romana Slavíčka doma porazili béčko Dobrovic 5:1 a spravili si chuť.

Do Holubic zavítalo velmi mladé mužstvo, na kterém bylo znát, že je pouhou rezervou třetiligového týmu. I tak se ale soupeř prezentoval kombinačním fotbalem. Otěže zápasu však od prvních minut drželi domácí. Už v desáté minutě měly Holubice výhodu pokutového kopu, poté, co hostující obránce atakoval Pavla Rodra a zabránil mu ve hře. K penaltě se postavil Ondřej Jurko a trestný kop proměnil.

Uběhlo sotva deset minut a Holubice už vedly 2:0. Domácí předvedli ukázkovou brejkovou akci. Kirill Prilepskiy si seběhl z pozice útočníka pro balon, posunul jej za sebe patou mezi obránci na rozběhnutého Romana Ježka a ten běžel sám na brankáře. V zakončení si nejmladší člen týmu poradil jako zkušený mazák a míč poslal podél gólmana k tyči.

Třetí branka padla už ve 30. minutě. Prilepskiy, Ježek a Peroutka skvěle načasovali presink, donutili domácí k chybě a poslední zmíněný po kličce brankáři uklidil míč do branky.

Zároveň však ofenzivní choutky stály Holubice čisté konto. Před koncem prvního poločasu ztratil míč Jurko, jenže za ním scházel krajní bek Lukáš Brož, aby jej jistil a celá levá strana byla tudíž odkrytá. Následný centr z kraje hřiště nedokázal bránící František Čížek odkopnout a dobrovický hráč dopravil míč do branky.

Ve druhém poločase už se ofenzivní festival zklidnil. I přes to dokázaly Holubice vstřelit ještě dvě branky. O tu první se postaral v 55. minutě Prilepskiy. Ježek zatáhl míč po lajně, našel ve vápně Prilepskiho a ten už neměl problém skórovat.

Poslední trefu zápasu obstaral střídající Jan Hovězák, který zužitkoval Maškovu přihrávku za obranu. Jelikož mu míč při cestě na soupeřovu branku nepříjemně skákal, rozhodl se už z velkého vápna přelobovat brankáře, což se mu podařilo.

Holubice tak po delší době odehrály zápas, kdy si hráči mohli s chutí zaútočit a nemuseli se v závěru strachovat o výsledek. I díky výhře 5:1 se udržely na průběžném třetím místě, se ztrátou dvou bodů na lídra Dolnobousovský SK.

Holubice - Dobrovice 5:1 (3:1)

Branky: Jurko z pen., Ježek, Peroutka, Prilepskiy, Hovězák
Sestava: Pečonka – Salava, Trojan, Vlk, Brož – Ježek, Rodr, Čížek, Jurko – Prilepskiy, Peroutka
Náhradníci: Hajda, Helebrant, Mára, Mašek, Hovězák