oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Čtyři výhry v řadě

17. října 2018

Čtyři výhry v řadě a Holubice bojují o čelo I. B třídy

HOLUBICE – Svěřenci Romana Slavíčka nabírají formu. Od porážky s Vysokou ve 4. kole ani jednou neodešli ze hřiště poraženi. Postupně porazili Vojkovice, Milovice, Benátky nad Jizerou a v posledním utkání to v Holubicích schytala Slavoj Stará Boleslav. Po trefách Valtra, Rodra, Havrdy a Ježka vyhrálo domácí mužstvo 5:1 a vyhouplo se na druhé místo v tabulce.

Byla to tvrdá lekce, kterou tým zřejmě potřeboval, aby znovu začal vítězit. Když Holubice padly s Vysokou 3:6, nešel kouč Roman Slavíček pro kritická slova daleko. A zdá se, že padla na úrodnou půdu. Holubice se probudily a v následujících čtyřech zápasech pokaždé vyhrály. Naposledy to na holubickém pažitu odnesla Stará Boleslav.

Skóre zápasu otevřel ve 20. minutě Pavel Rodr, který se prosadil z přímého kopu, když se mu podařilo obstřelit clonící zeď a zatočil míč do boleslavské sítě.

Poté přišly chvíle Jiřího Valtra. Jeho chytrá hlavička, kdy se snažil umístit míč k tyči, skončila jen těsně vedle. O pár minut později jej zase Ježek hledal na hranici malého vápna, avšak holubický střelec dostal přihrávku na paty, tudíž se mu nepodařilo zakončit.

Smůlu ze špatné koncovky zlomil osm minut po Rodrově trefě. A jednalo se zřejmě o nejhezčí moment celého utkání. Pavel Pilík chytrou patičku uvolnil za obranu Ondřeje Jurka, ten obešel obránce a milimetrovou přihrávku našel Valtra, který už si věděl rady.

Uběhlo sotva pár minut a Holubice vedly už 3:0. Nejdříve po rohovém kopu hlavičkoval do tyče Ježek a míč se odrazil znovu do strany a do vápna tak směřoval další centr. Tentokrát si míč našel Pavel Havrda, který sice nastoupil na pozici stopera, ale původní profesi útočníka v sobě nezapře. Pohotovou hlavičkou překonal hostujícího brankáře a utkání směřovalo k debaklu.

Údernou desetiminutovku završil aktivní Ježek. Naběhl si na přihrávku do pokutového území, ustál souboj s obráncem a z velkého úhlu nečekaně propálil brankáře.

Druhý poločas nezačal pro Holubice úplně nejlíp. V 56. minutě dostal za řeči vůči hlavnímu rozhodčímu dvě žluté karty Milan Pilík a domácí šli do deseti.

I tak ale přicházely další holubické šance. Jenže Pavel Rodr ani Jiří Valtr svoji obrovské tutovky neproměnili. A tak se začali ozývat hosté. V 66. minutě využili nejistoty domácí defenzivy a po rychlém brejku snížili na 1:4. Brankář Robert Pečonka tak nadále čeká na první čisté konto.

Sotva ale holubičtí hráči rozehráli, bylo skóre opět o čtyři branky. Po rychlé akci se prosadil Jiří Valtr a přidal druhý zásah v utkání.

Další branky Holubice už nepřidaly. Utkání vyhrály 5:1 a dotáhly se v tabulce na dobrovické béčko, které soutěži vévodí. Druhá příčka patří Slavíčkově týmu pouze kvůli horšímu skóre. V neděli však může být vše jinak. Právě v Dobrovicích čeká A-tým další soutěžní zápas.