Holubice 2:0 Benátky n. Jizerou

27. srpna 2017 -  Jakub Dvořák

Holubice - Benátky n. Jizerou B 2:0. Poctivým výkonem za výhrou

HOLUBICE – Tři body na úvod! Vstup do I. B třídy vyšel holubickým fotbalistům na výbornou. Na domácí půdě porazili díky brankám Ondřeje Jurka a Jiřího Valtra béčko Benátek nad Jizerou 2:0. A to si ještě autor první trefy mohl dovolit zahodit pokutový kop.

V neděli do Holubic zavítalo velmi mladé mužstvo rezervy třetiligových Benátek. Zpočátku se mužstvo drželo zpátky, jelikož nevědělo, co od soupeře v nové soutěži může čekat. Brzy se však hráči otrkali a poznali, že se jedná o hratelného soupeře. Navíc takového, kterého by měly Holubice porážet.

A tak se rozjela velká bitva, která probíhala v náročném tempu plných rychlých přihrávek od první do poslední minuty. Holubice několikrát předvedly zajímavou kombinaci, která však nikdy neskončila gólem.

Na ten se čekalo do 12. minuty. Obránce Jan Salava šikovně vyslal po lajně letní posilu Romana Ježka, na jeho nadýchaný centr na zadní tyč si naběhl Ondřej Jurko a vůbec se nerozpakoval - z voleje napálil míč do protipohybu brankáře. Jeho střela skončila v síti a z hráčů jako kdyby spadla počáteční nervozita.

Zatímco soupeř našeho brankáře v prvním poločase téměř neohrozil, Holubice byly neustále natlačené u hostující branky. Hosté často volili konstruktivní rozehrávku skrze brankáře a mnohdy to zavánělo zaváháním. Potrestat se to však domácím nepovedlo.

Do velké šance se v prvním poločase dostal útočník Jiří Valtr, který udělal kličku brankáři, a zbývalo už jen trefit odkrytou branku. To se mu však nepodařilo, jelikož byl už v moc velkém úhlu, aby míč trefil tak, jak potřeboval.

Do druhého poločasu nastoupil tým Romana Slavíčka ve stejném složení a několikrát zahrozil kombinačními akcemi po lajnách. Ani jednou z toho ale nebyl gól. Nedařilo se ani vytěžit výhodu z různých závarů kolem branky Benátek.

A tak si pro šanci došel Jiří Valtr. Po levé straně vlítl s míčem do vápna, ale hostující obránce jej nekompromisně složil k zemi. Jasná penalta! Sudí ani chvíli neváhal a ukázal na puntík. K exekuci se postavil autor prvního gólu Ondřej Jurko. Směr jeho střely však hostující brankář vystihl a míč vyrazil.

V tu ránu Benátky ožily. Zatímco naši hráči byli lehce frustrováni a vypadli ze hry, mladíci najednou začali přidávat na obrátkách. Hra se přelévala nahoru dolů. Klid našemu týmu dodal až v 81. minutě Jiří Valtr. Z pravé strany si navedl míč do vápna a přízemní střelou zasadil soupeři poslední ránu.

Holubice tak dokázaly z prvního utkání v nové soutěži vybojovat povinné tři body a mají za sebou velmi úspěšný vstup do sezony. A to i přesto, že týmu scházeli hráči základní sestavy Jiří Trlifaj s Kirillem Prilepskim.

Na jejich pozicích naskočili František Čížek a Roman Ježek. První zmiňovaný se na pozici defenzivního štítu doslova našel a v neděli patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. Nejmladší člen kádru se zase blýskl asistencí u první branky, několikrát se dobře zapojil do defenzivní činnosti, ale stále má do budoucna na čem pracovat.

Holubice – Benátky nad Jizerou B 2:0 (1:0)

Branky: Jurko, Valtr Jiří
Sestava: Pečonka – Salava, Vlk, Trojan, Brož – Ježek, Rodr, Čížek, Jurko – Peroutka, Valtr Jiří
Náhradníci: Hajda, Helebrant, Hovězák, Mašek, Valtr Jaroslav, Mára