Holubice 2:1 Libčice

V derby dvě červené, dvě penalty a policejní dohled

HOLUBICE – Derby se vším všudy! Tak nějak by se dal popsat nedělní šlágr mezi Holubicemi a Libčicemi. Dvě červené, dvě penalty a velmi bouřlivá atmosféra. Větší radost však měli po utkání domácí fotbalisté. Ti zachránili duel v poslední minutě základní hrací doby a v penaltovém rozstřelu vyhráli 3:0.

Holubice hrály už od 17. minuty v početní převaze. Hostující útočník se totiž nechal hloupě vyloučit za použití vulgárních výrazů směrem k sudímu. Jenže využít přesilovky se našim fotbalistům vůbec nedařilo.

Naopak. První branku v zápase vstřelily Libčice. V 80. minutě zahrál v pokutovém území rukou stoper Václav Trojan a sudí jej také poslal předčasně do sprch. Navíc kopali hosté pokutový kop. Ten proměnili a deset minut před koncem se ujali vedení.

V poslední minutě základní hrací doby však hostující hráči nedovoleně zastavili holubického hráče ve vápně a sudí nařídil penaltu i pro domácí. Postavil se k ní kapitán Lukáš Brož a vyrovnal.

Tou dobou už ale byla v Holubicích pekelná atmosféra. Vyloučený hráč Libčic vběhl na hrací plochu, stejně tak i hostující trenér Jaroslav Hamouz, a vyhrožovali rozhodčímu. Nicméně zápas skončil 1:1 a šlo se o bod navíc bojovat do penaltového rozstřelu. Ten hosté absolutně nezvládli a Holubice jej ovládly 3:0.

Závěr utkání se dohrával za dozoru policejních složek. K hřišti musely dorazit celkem tři hlídky, aby dohlédly na poklidný konec.

Holubice – Libčice 2:1, na penalty 3:0

Branka: Brož z pen.
Sestava: Pečonka – Salava, Vlk, Trojan, Brož – Prilepskiy, Čížek, Rodr, Jurko – Peroutka, Valtr Jiří
Náhradníci: Ježek, Hovězák, Mára