Holubice 4:0 Vojkovice

31. října 2017

Holubice - Vojkovice 4:0. Peroutka si připsal 2+1

HOLUBICE – Po venkovní porážce v Tišicích přišla další výhra! Holubice si doma poradily s Vojkovicemi a po výhře 4:0 využily zaváhání sousedních týmů v tabulce. Dvěma góly a asistencí se v nedělním utkání blýskl Michal Peroutka.

Po výbuchu na půdě Tišic museli holubičtí fotbalisté doma jednoznačně zabrat. Zopakovat podobný výkon před těžkým zápasem s Nelahozevsí, by pro rozpoložení týmu nebylo vůbec dobré.

Jedinou změnou v sestavě byl návrat uzdraveného brankáře Roberta Pečonky, jinak nastoupila stejná jedenáctka jako minulý týden. Hra v prvním poločase byla vyrovnaná. Holubice kontrolovaly hru, hosté se pokoušeli o brejky, či se snažili překonat naší obranu dlouhými nákopy. Avšak bez výsledku.

Nejvíce domácím fanouškům zatrnulo, když za stavu 0:0 vyběhl Pečonka pro dlouhý míč za obranu, ale soupeř byl u balonu dříve a stihl holubického brankáře přelobovat. Naštěstí odkrytou branku netrefil.

Na první gól se čekalo do 31. minuty. Vojkovický brankář neudržel míč po centru a všudypřítomný Michal Peroutka dorazil míč do branky.

Sotva se rozehrálo, a už to bylo 2:0. Roman Ježek vyslal po lajně Kirilla Prilepskiho, který si všiml na vápně Peroutky a přihrávkou pod sebe mu předal míč. Autor první branky si míč nachystal na slabší pravou nohu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Druhý poločas začal nejlépe, jak jen mohl. Další vstřelenou brankou! Byl u ní opět aktivní Peroutka. Jeho centr z levé strany mezi hostující obránce si našel Ježek, obešel brankáře a zavěsil. Byla to jeho sedmá branka v aktuální sezoně.

Poslední čtvrtý zásah přišel z pokutového kopu. Po centru z rohu zahrál jeden z hráčů Vojkovic rukou v pokutovém území a sudí nařídil penaltu. K té se postavil Pavel Rodr a úspěšně ukončil střelecký účet Holubic.

Jelikož sousední soupeři v tabulce svoje duely nezvládli, posunuly se Holubice na průběžné čtvrté místo s tím, že na první Dolnobousovský SK ztrácí svěřenci Romana Slavíčka dva body a na druhý Nelahozeves jen bod. Vše může být jinak už tuto sobotu. Právě s Nelahozevší totiž čeká Holubice příští zápas.

Holubice - Vojkovice 4:0 (2:0)

Branky: 2x Peroutka, Ježek, Rodr z pen.
Sestava: Pečonka – Salava, Trojan, Vlk, Brož – Ježek, Rodr, Čížek, Jurko – Peroutka, Prilepskiy
Náhradníci: Hajda, Hovězák, Mašek, Helebrant, Mára