Holubice 3:1 Lužec

15. listopadu 2017

Holubice - Lužec 3:1. Doma jsme se rozloučili výhrou

HOLUBICE – Poslední domácí utkání v roce 2017 zakončil holubický tým vítězstvím. Lužec porazil 3:1 a odpověděl tím tak na nepovedený zápas v Nelahozevsi. Díky výhře se Holubice od svého soupeře odpoutaly v tabulce na rozdíl pěti bodů a před posledním zápasem podzimu je jasné, že na horší než čtvrté pozici nepřezimují.

Po lekci v Nelahozevsi na tom nebylo mužstvo nejlépe. Vedoucí celek soutěže dal svěřencům Romana Slavíčka pořádně zabrat. Navíc někteří hráči byli ze zápasu pokopaní a jejich zdravotní stav nebyl ideální. Do sestavy se i tak ale vrátil Ondřej Jurko a kromě dlouhodobě zraněného Jiřího Valtra byl kádr kompletní.

První gól padl v 29. minutě a postaral se o něj Pavel Rodr. Michal Peroutka jej našel centrem z levé strany a holubický záložník se střelou z první nerozpakoval a poslal míč k tyči. Brankář neměl šanci. Do poločasové přestávky ještě udeřil kapitán Lukáš Brož a zápas se vyvíjel nejlépe, jak jen mohl.

Po změně stran dostali hosté šanci v podobně pokutového kopu. Brož se snažil odkopnout míč, ale nohu měl při tom moc vysoko. Když k tomu sudí viděl, že jeden ze soupeřů jde k míči napřed hlavou, nařídil penaltu. Tu proměnil nejlepší střelec soutěže Adam Kučera a rázem bylo o drama postaráno.

To však utnul v 80. minutě Kirill Prilepskiy. Ondřej Jurko mu při brejku přistrčil míč, ten si jej zpracoval a z velkého vápna umístěnou střelou pokořil vybíhajícího brankáře.

Holubice si tak upevnily čtvrtou příčku, na pátý Lužec mají momentálně náskok pěti bodů. Navíc se v posledním kole mohou vyšvihnout na třetí místo. K tomu však potřebují porazit Starou Boleslav a doufat v zaváhání Dolnobousovského SK, který hraje v Nelahozevsi.

Příští utkání se hraje netradičně v sobotu od 10:15 na hřišti soupeře. Pro fanoušky, kteří by si rádi zpříjemnili sobotní dopoledne výletem za fotbalem, bude připraven autobus kolem osmé hodiny ranní.

Holubice - Lužec 3:1(2:0)

Branky: Rodr, Brož a Prilepskiy
Sestava: Pečonka – Salava, Trojan, Vlk, Brož – Ježek, Rodr, Čížek, Jurko – Peroutka, Prilepskiy
Náhradníci: Hajda, Mašek, Helebrant, Hovězák, Mára, Valtr Jaroslav