Benátky n. J. B 0:3 Holubice

25. března 2018 - Jakub Dvořák

Benátky n. J. B - Holubice 0:3. Výhru zajistil Valtr

zdroj:kopanabenatky.cz

BENÁTKY NAD JIZEROU – Tak už to vypuklo! Soutěžní zápasy jsou zpátky. Holubičtí fotbalisté přivítali jaro výhrou 3:0 nad B týmem Benátek nad Jizerou. Ústřední postavou utkání byl útočník Jiří Valtr, který dva góly vstřelil a třetí přidal Pavel Rodr z penalty, která byla nařízena právě po faulu na Valtra. Holubice tak vstoupily do jarní části sezony ziskem povinných tří bodů a v tabulce na čtvrtém místě mají náskok už pět bodů.

Před sezonou přivezly Benátky do Holubic velmi mladé mužstvo, které našim ostříleným borcům vzdorovalo, ale přeci jen odjelo domů s prázdnou. Podobný průběh měla i odveta. Trenérovi Romanu Slavíčkovi scházel ze sestavy pouze nemocný Kirill Prilepskiy a tak se očekávalo, že by nemělo dojít k překvapení.

Jenže úvod zápasu byl rozpačitý. Domácí se snažili zakládat hru už od mladého brankáře, který často rozehrával nohama a holubičtí hráči tomu bez snahy o napadání pouze přihlíželi. Až po několika minutách týmu došlo, že není důvod ke strachu a přitlačil. Výsledek? Zkažená rozehrávka brankáře, kterou zachytil Jiří Valtr, obhodil si jej a s klidem poslal míč do odkryté branky.

Úvodní trefa však Holubice neuklidnila - naopak - domácí tým nebojácně podnikal výpady směrem na  naši polovinu. Několikrát museli stopeři hasit dlouhý nákop na poslední chvíli. A jen pár minut po naší brance domácí hráč trestuhodně přestřelil v pokutovém území holubickou branku. O pár minut později následoval nebezpečný přímý kop, který však mířil do míst, kde stál brankář Robert Pečonka.

Důvod k radosti přišel až ve 40. minutě. Ondřej Jurko z levé strany parádně odcentroval před branku, míč propadl až k Jiřímu Valtrovi a jeho hlavičku na zadní tyči domácí gólman reflexivně vyrazil. To však holubického střelce neodradilo a akci dohrál. Našel si odražený míč a napálil jej pod břevno. 2:0!

O dvě minuty později přišel zkrat jednoho z domácích. Na polovině hřiště bez možnosti zasažení míče trefil Ondřeje Jurka a po faulu na něho ještě šlápl. Nevybíravý zákrok rozohnil holubickou lavičku, které se likvidační faul vůbec nelíbil. Ani rozhodčí neměl slitování. Ukázal domácímu hráči červenou kartu a zápas pro něho předčasně skončil.

Do druhého poločasu už nezasáhl zraněný Jurko a do hry se dostal Jan Hovězák. Jenže hra v deseti jakoby vyhovovala víc domácím než Holubicím. Hráči se vinou kostrbaté kombinace a nepřesností ve finální fázi nedostali k ohrožení branky soupeře, kdežto na naší polovině bylo pořád rušno. Na klidu dodal týmu Jiří Valtr, který si v 66. minutě vzal míč, zamířil do vápna a byl faulován. K penaltě se postavil Pavel Rodr a zvýšil na 3:0.

To však od Holubic bylo vše. Zbytek utkání už se jen dohrával a ze strany hostů šlo spíš jen o to, aby hráči chybou nepokazili Pečonkovi čisté konto.

Holubice tak první jarní duel vyhrály 3:0 a v tabulce mají pět bodů náskok před Dobrovicemi. Na třetí místo ztrácí bod. Co se týká herní stránky, má mužstvo na čem pracovat. Rezervy mají Slavíčkovi svěřenci v přechodové fázi, nedostatku důrazu i pohybu.

Benátky n. Jizerou B – Holubice 0:3 (0:2)

Branky: 2x Valtr, Rodr
Sestava: Pečonka – Salava, Vlk, Trojan, Brož – Ježek, Čížek, Rodr, Jurko (46. Hovězák) – Valtr Jiří, Peroutka
Náhradníci: Mára, Hovězák, Hajda, Valtr Jaroslav, Helebrant