Dolnobousovský SK 1:0 Holubice

26. září 2017- Jakub Dvořák

Dolnobousovský SK - Holubice 1:0. Série bez prohry skončila

DOLNÍ BOUSOV – Holubická série bez porážky v nové soutěži je u konce. V sobotním deštivém utkání padl A tým na půdě Dolního Bousova po penaltovém rozstřelu. Z vůbec nejdelšího výletu sezony si tak domů přivezl pouze čestný bod.

Sto kilometrů dlouhá štreka čekala na holubické fotbalisty, než se utkali s Dolnobousovským SK. Do zápasu šly Holubice bez větších změn v sestavě. Ta hlavní, vynucená, byla ve složení útoku. Místo Jiřího Valtra, který je do jara mimo hru, se do hry dostal Jan Hovězák.

Nahradit jeho důležité góly se však našemu týmu nepodařilo. V prvním poločase, kdy byly Holubice celkově lepším týmem na hřišti, se právě již zmíněný Hovězák dostal do obrovské šance, ale v zakončení selhal. Michal Peroutka zase netrefil branku z malého vápna a následně trojice Jurko, Peroutka a Hovězák nevyřešila dobře velmi nadějný brejk.

O to víc se musel v brance činit Robert Pečonka, který překazil hned několik slibných šancí našeho soupeře.

Ten se ve druhém poločase výrazně zlepšil a začal nám dělat problémy. V závěru zápasu šel dokonce jeden domácí hráč sám na brankáře Pečonku, ale holubická opora jako vždy podržela své spoluhráče parádním zákrokem.

Jelikož zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0, musely o dělbě bodů rozhodnout pokutové kopy. V těch si lépe vedli domácí hráči, a tak na Holubice zbyl pouze bod.

Dolnobousovský SK – Holubice 1:0 (0:0) 5:4 pen.

Sestava: Pečonka – Salava, Trojan, Vlk, Brož – Ježek, Čížek, Rodr, Jurko – Peroutka, Hovězák
Náhradníci: Prilepskiy, Helebrant