Holubice 3:2 Byšice

2. října 2017 - Jakub Dvořák

Holubice - Byšice 3:2 po pen. Pohrdáním šancemi jsme přišli o bod

HOLUBICE – S více body než soupeř, ale s pocity poražených. Tak nějak odcházeli holubičtí fotbalisté po nedělním utkání s Byšicemi. Na domácí půdě svěřenci Romana Slavíčka dlouho vedli o dva góly, avšak v samotném závěru zápasu si nechali dát dvě hloupé branky. Místo tří bodů si museli bod navíc vykopat až v penaltovém rozstřelu.

Trenér Slavíček udělal oproti poslednímu zápasu jednu změnu v sestavě. Místo Jana Hovězáka poslal do základní sestavy letos vůbec poprvé Kirilla Prilepskiho. Ne však na křídlo, kde většinou rychlonohý fotbalista hrává, ale přímo na hrot k Michalovi Peroutkovi. A nebyl to vůbec špatný tah. Holubice od prvních minut působily svěžím dojmem, vytvářely si náznaky šancí a tlačily se do zakončení. Místy to však drhlo, očekávané finále v podobě zakončení vázlo.

Na první gól fanoušci čekali do 22. minuty, kdy se již zmíněný Prilepskiy hnal s míčem do vápna soupeře, ale byl hostujícím obráncem rozhozen. Na signál pomezního sudího hlavní arbitr překvapivě nařídil pokutový kop. K němu se postavil kapitán Lukáš Brož a s jistotou penaltu proměnil.

To Holubicím velmi pomohlo. Hráči získali na jistotě a dovolovali si na soupeře po fotbalové stránce daleko víc. V 27. minutě se k odraženému míči dostal Ondřej Jurko a jeho střela z úhlu šla jen těsně vedle branky. V tu chvíli už však holubický záložník hrál se sebezapřením, jelikož se zranil v jednom z mnoha soubojů.

Ve 32. minutě posadil Pavel Rodr z rohového kopu míč přímo na hlavičku Romana Ježka, jenž číhal na přední tyči, a jeho chytrá střela s pomocí teče hostujících hráčů zapadla přímo do branky. Holubice vedly 2:0 a vše nasvědčovalo dobrému výsledku. Po druhé vstřelené brance musel však hřiště opustit zraněný Jurko. Místo něho přišel do hry Jan Hovězák, který utvořil útočné duo s Prilepskim. Sotva se vytáhlý útočník na hřišti rozkoukal, už se ocitl v obrovské šanci, kdy sám běžel na brankáře hostí. Jeho střela ale zamířila pouze do boční sítě.

Druhý poločas začaly Holubice velmi aktivně. Ve 46. minutě zpoza vápna napřáhl kapitán Brož a jeho rána se odrazila od spojnice byšické branky. Mířit o pár centimetrů níž, aspiroval by holubický obránce na gól podzimu. Po hodině hry se opět v zajímavé příležitosti objevil Hovězák. Michal Peroutka mu nachystal centr z levé strany a holubický útočník se snažil při zakončení využít své výškové převahy a položil se do míče hlavou. Ke vší smůle však jeho pokus šel opět mimo.

Zajímavou příležitost měl i Prilepskiy, jenž unikl s míčem sám na brankáře. Hostující obránce jej však dostihl a v momentě, kdy se snažil holubický hráč zakončit, jej v pokutovém území srazil k zemi. Zatímco první penaltový zákrok budil ze strany sudích rozpaky, zde se jednalo o jasný faul v pokutovém území. Bohužel se nepískalo.

Po čtvrt hodině se ve stoprocentní tutovce zjevil opět Jan Hovězák. Prilepski si hezky narazil se střídajícím Danielem Maškem, zatáhl míč k soupeřově brance a Hovězákovi nabídl gólovou přihrávku snad jen metr od brankové čáry. Domácí fanoušci už pomalu křičeli gól, ale holubický fotbalista však ani napotřetí nedokázal dostat míč do sítě.

Jelikož toto pohrdání nemohlo Holubicím procházet věčně, začal je fotbalový bůh tvrdě trestat. V 85. minutě využil chyb v obraně byšický útočník a střelou do protipohybu brankáře Roberta Pečonky snížil na 1:2. Holubičtí byli jako opaření. Jako kdyby si nechtěli vůbec připustit, že by se hosté mohli ještě dostat zpátky do zápasu. A Byšice to moc dobře věděly. Dokonale využily chaotické hry domácích a jen o dvě minuty později přidaly vyrovnávací trefu.

Ve fanoušcích, kterých i přes nevlídné počasí dorazil velký počet, by se v tu chvíli krve nedořezal. Jasně vyhraný zápas Holubice ztratily ve dvou minutách!!! V závěru ještě mohl přeci jenom rozhodnout Hovězák, ale Prilepskiho lob, který pomalu mířil do branky, nedoběhl a míč ukopl obránce na roh.

V základní hrací době tak zápas skončil 2:2 a šlo se stejně jako minulý týden v Dolním Bousově na penalty. Tentokrát se však vyznamenal brankář Pečonka. Dva pokusy lapil a jeden šel mimo. Za Holubic se trefili Brož, Prilepski a vítěznou proměnil Václav Trojan.

Holubice - Byšice 3:2 po pen. (2:0)

Branky: Brož z pen., Ježek
Sestava: Pečonka - Salava, Trojan, Vlk, Brož - Ježek(66. Mašek), Rodr, Čížek, Jurko (32. Hovězák) - Peroutka(82. Helebrant), Prilepskiy
Náhradníci: Hajda, Mašek, Hovězák, Helebrant, Mára