Libčice 4:2 Holubice

9. října 2017 - Jakub Dvořák

Libčice – Holubice 4:2. Derby bez náboje i bodů

LIBČICE – Měl to být zápas podzimu. Tradiční okresní derby. Pro oba týmy svátek a zároveň souboj s jedním z největších rivalů v regionu. Jenže nedělní zápas na půdě Libčic, který Holubice prohrály 2:4, tomu moc nenasvědčoval. Jediné, co jindy mimořádnému zápasu, přidávalo na atraktivitě, byla na úroveň I. B třídy hezká divácká kulisa.

Ani nevlídné počasí neodradilo na 287 (platících) fanoušků, aby si v neděli odpoledne vyrazili do Libčic. Oba celky však šly do vzájemného měření v ne zrovna ideálním rozpoložení. Poslední dva zápasy Holubic se rozhodovaly až v penaltovém rozstřelu, navíc se zranila opora Jiří Valtr. Libčice zase padly s béčkem Neratovic a rovněž i jejich mužstvo postihlo pár nepříjemných zranění.

Možná i proto utrpěl zápas na kvalitě. Na podmáčeném terénu měli hráči velké problémy s udržením rovnováhy a kombinace mnohdy vázla. Po úvodním oťukání ale přeci jenom začaly padat góly. V 10. minutě předvedla tristní „malou domů“ holubická obrana, kterou domácí vystihli a po závaru v pokutovém území vstřelili první branku.

Uběhlo sotva pár minut a Holubice byly opět ve hře. Parádní kombinaci předvedlo trio Jurko – Rodr – a zakončující Prilepskiy. Nejprve Ondřej Jurko našel ve vápně Pavla Rodra, ten si podržel balon, otočil se s ním a přihrál nabíhajícímu Kirillovi Prilepskimu, který vyškolil libčické obránce. Míč měl sice na silnější pravou, ale lišácky si jej ještě přehodil na levou a přízemní střelou k tyči nedal brankáři šanci. Jednalo se o jeden z nejkrásnějších momentů celého derby.

Jenže sotva se holubičtí příznivci, kterých dorazilo opravdu mnoho, doradovali, přišel druhý gól Libčic. Obrana nezachytila náběh Hrdiny a pro něj už bylo snadné prudkou střelou pod břevno poslat domácí opět do vedení.

Do konce poločasu mohly Holubice ještě vyrovnat. Ve velké šanci se zjevil Ondřej Jurko, který měl před sebou v pokutovém území pouze libčického brankáře, ale nezachoval klid a rozhodl se střílet, co nejdřív to šlo. Bohužel, jeho pokus byl pro brankáře snadným soustem.

Ve druhém poločase šla kvalita hry hodně dolů. Holubičtí působili často dost bezkrevně, jako kdyby nevěděli, jakou cestou za úspěchem. Zmar se však odehrával i na druhé straně. Ani Libčice, které vedly 2:1, nepůsobily dojmem týmu, kterého by se měli hosté bát. Naopak si říkaly o to, aby je Holubice přitlačily ke zdi. Místo toho ale svěřenci Romana Slavíčka po třetí v zápase inkasovali. První střelecký pokus na hranici velkého vápna se podařilo zlikvidovat, dorážka už však skončila v holubické síti.

Po třetí brance se Holubice alespoň trochu probraly a začaly se tlačit do koncovky. Často volily útoky po stranách, zakončené centry do pokutového území. Ale často bez výsledku. Gól naděje přišel v 64. minutě, kdy Jurko nachystal míč Prilepskimu a ten parádním obloučkem zpoza vápna nachytal libčického brankáře. Navíc holubický útočník vstřelil svůj druhý gól v zápase opět levou nohou, čímž potvrdil svoji výjimečnost.

Na závěr přišel na hřiště zkušený matador v kádru Holubic Daniel Mašek, ale vytvořený tlak k vyrovnání nevedl. O to hůř, přišel čtvrtý gól domácích, který padl po jasném ofsajdovém postavení. Pomezní sudí jej však ignoroval.

Sečteno podtrženo, nedělní šlágr dopadl lépe pro našeho rivala. Daleko více by duelu, vzhledem k výkonům obou týmů, slušela remíza. Střelecká potence je však jedním ze zásadních problémů holubické hry. Tým po šesti kolech opustil čelo tabulky a momentálně je třetí se ztrátou dvou bodů na Dolnobousovský SK a jeden bod na Nelahozeves.

Libčice - Holubice 4:2 (2:1)

Branky: 2x Prilepskiy
Sestava: Pečonka – Salava, Trojan, Vlk, Brož – Ježek, Rodr, Čížek, Jurko – Peroutka, Prilepskiy
Náhradníci: Hajda, Helebrant, Mašek, Mára, Hovězák