Holubice 3:4 Dolnobousovský SK

25. dubna 2018

Holubice – Dolnobousovský SK 3:4. Přestřelku zvládli lépe hosté

HOLUBICE – Nedělní šlágr s Dolnobousovským SK dopadl pro Holubice nešťastně. Svěřenci Romana Slavíčka svedli s druhým celkem tabulky vyrovnanou bitvu, ale nakonec museli sklopit hlavy po porážce 3:4.

Utkání začalo od prvních minut pořádně zostra. Už ve 3. minutě nevyřešili dobře nadějný brejk Kirill Prilepskiy s Jiřím Valtrem a z protiútoku padl první gól zápasu, přičemž bezmocný brankář Robert Pečonka neměl šanci zasáhnout.

O pár minut později už však bylo vyrovnáno. Pavel Rodr se vápně šikovně dostal před obránce a po kontaktu upadl k zemi. Sudí neváhal a ukázal na penaltu. K té se postavil Jiří Valtr a s přehledem ji proměnil.

A Valtr mohl záhy přidat i druhý gól. Po přihrávce Prilepskiho se uvolnil do vápna, utekl obránci a z velkého úhlu však napálil míč pouze do brankáře.

Další branku tak přidali hosté poté, co kapitán Lukáš Brož nezachytil náběh soupeře a ten propálil Pečonku na přední tyči. O deset minut později bylo opět srovnáno. Jiří Valtr si našel dlouhý balon, zbavil se obránce a zavěsil zkušeně po zemi k tyči.

Divoká první půle však pokračovala. Pět minut před koncem byl ve vápně brankářem sražen Jiří Valtr a sudí podruhé  v utkání ukázal na pokutový kop. Tentokrát se k němu postavil Ondřej Jurko a ani on se nemýlil. Holubice v tu chvíli vedly 3:2.

Jenže ještě do poločasu stihli hosté vyrovnat! Po centru z levé strany si útočník obhodil Pečonku a poslal míč do branky.

Druhý poločas začal nejhůř, jak jen mohl. Už tři minuty po výkopu Holubice prohrávaly 3:4. Obrana trestuhodně propadla a vyřešit nadějný brejk byla pro šikovné hráče Dolního Bousova hračka.

Posledních dvacet minut utkání Holubice zatlačily soupeře na jeho vlastní polovinu a snažily se o vyrovnání. Největší šanci měl zřejmě Pavel Rodr, který trefil z přímého kopu břevno. Žádný ze závarů gólem však neskončil. Naopak jeden přidali hosté, avšak kvůli ofsajdu nebyl uznán. Zajímavý duel tak skončil prohrou 3:4.

Holubice – Dolnobousovský SK 3:4 (3:3)

Branky: 2x Valtr Jiří, Jurko
Sestava: Pečonka – Salava, Vlk, Trojan, Brož – Ježek (89. Helebrant), Prilepski, Rodr, Jurko - Valtr Jiří, Peroutka
Náhradníci: Hajda, Helebrant, Mára