Holubice 4:3 Bakov

27. srpna 2018

Holubice – Bakov 4:3. Válel Ježek, obrana byla nervózní

HOLUBICE – Do nového ročníku PRODIET I. B třídy vstoupily Holubice vítězně. Na domácím hřišti si poradily s nováčkem Bakovem nad Jizerou a po výhře 4:3 vybojovaly na úvod tři body. Dvěma góly a dobrým výkonem se pod vítězství podepsal druhý nejmladší hráč týmu Roman Ježek.

Trenér Roman Slavíček neměl v neděli snadnou úlohu. K dispozici totiž neměl Jiřího Valtra, Františka Čížka, Ondřeje Jurka, Jana Hovězáka a omluvil se i brankář David Hajda. V podstatě tak nastoupili hráči, kteří mu zbyli + zabudoval do sestavy dvě nové posily Milana Pilíka a Pavla Havrdu.

Na výkonu týmu však absence klíčových hráčů z minulé sezony od úvodních minut nebyla znát.  Už po třech minutách mohli jít domácí do vedení. Roman Ježek si při rohovém kopu naběhl na přední tyč a chytře míč lízl hlavou. Překvapený brankář a jeho spoluhráči měli co dělat, aby míč neskončil v síti.

O deset minut později se do několika šancí dostali i hosté. Ve 14. minutě dokonce brankáře Roberta Pečonku zachránila tyč.

Poté opět převzali otěže utkání domácí hráči. Ježek krásným pasem poslal Pilíka, který se snažil přehodit brankáře, ale míč šel těsně nad.

Ve 20. minutě už šly Holubice do vedení. Ježek dostal přihrávku na pravém kraji, došel s míčem až do pokutového území a propálil brankáře.

Po chvíli mohli domácí vést už o dvě branky. Kapitán Kirill Prilepskiy, který ve středu pole odváděl hodně práce, chytře uvolnil Havrdu a tomu už  jen zbývalo překonat brankáře. Jeho následný pokus však skončil přímo v jeho rukavicích.

Druhý gól Holubic tak vstřelil až Pilík. K němu se dostal propadlý balon, potáhl jej do vápna a přízemní střelou překonal brankáře.

Ve druhém poločase se však utkání pořádně zdramatizovalo. Holubická obrana začala dělat školácké chyby a hosté jen pár minut po začátku snížili na 2:1 a začali zlobit. Na chvíli tým uklidnil Havrda, který se v prvním soutěžním utkání také zapsal mezi střelce, když po hezké kombinaci poslal míč do odkryté branky.

Jenže Bakov cítil, že o výsledku stále není rozhodnuto a tlačil se do zakončení. A opět mu to vyšlo. Točený centr z přímého kopu spadl přímo do Pečonkovy branky a bylo to 3:2.

Holubice však opět zareagovaly. Druhý gól v utkání vstřelil Ježek a deset minut před koncem vedli domácí 4:2. Hosté však znovu našli síly a opět se jim podařilo snížit na 4:3. Na vyrovnání už však nestačili a Holubice tak první zápas vyhrály i s velkou dávkou štěstí.

Holubice – Bakov n. Jizerou 4:3 (2:0)

Branky: 2x Ježek, Pilík, Havrda
Sestava: Pečonka – Salava, Vlk, Trojan, Brož – Ježek, Prilepskiy, Rodr, Peroutka (88. Hergesell) – Pilík, Havrda (86. Helebrant)
Náhradníci: Helebrant, Hergesell