DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Trenér Hamouz je s přípravou spokojen

HOLUBICE- 21.02. 2011


Trenér A týmu pohovořil o Mládeži, přípravě, postupu do OP a o svém působení na lavičce Holubic.

 

Letos se nejelo na soustředění, ale dřete v Holubicích Jak jste spokojený s
průběhem přípravy?
Že se nejelo na soustředění mě mrzí možná nejvíce, neboť vše bylo zařízeno, dány 3 termíny, ale nepodařilo se zajistit dostatečné množství hráčů, což na této úrovni nemohu nijak ovlivnit.
K druhé části otázky mohu říci, že do současné doby jsem s průběhem zimní přípravy v Holubicích velmi spokojený, jednak s přístupem všech hráčů, jednak s přípravou jako takovou, tak i s tím, že se nám vyhýbají zranění a můžeme se kvalitně připravit na jarní mistrovské zápasy.

  Tým je teď velmi široký, ale plánujete nějaké změny? Tlačí Vás na nějakém postu bota?
Co se týče stávajícího kádru, jsem spokojený, žádné posily neplánujeme, i když se do jarních bojů může leccos změnit. Já jsem rád, že se uzdravil Dan Bejr, jehož zkušenosti budeme potřebovat, dále se již plně zapojil i Martin Volf, který byl také půl sezony zraněný. Já si jenom přeji, aby byli všichni hráči zdrávi, a dohromady jsme vytvořili jednotný kolektiv a partu, která musí táhnout za jeden provaz a vše dát pro společnou věc.
Vím, že mohu postavit 11 hráčů, další 3 vystřídat, ale zároveň potřebuji silnou a fungující lavičku, která musí žít a v případě potřeby nahradit hráče v základní sestavě.
K druhé části otázky uvedu pouze jeden post a post brankáře. Zde by podle mě bylo potřeba posílit a přivést jednoho brankáře. S Davidem Hajdou jsem absolutně spokojený, ale nemůžeme stavit naší hru pouze na něm a myslet si, že odchytá zápasy za dorost a ještě za "A" mužstvo. Našeho druhého brankáře Honzu Karfiláta jsem od začátku přípravy neviděl, neboť je pracovně zaneprázdněn, případně studuje, což mi sdělil s tím, že se možná vše změní od začátku března. 

Jak jste spokojen s dorostenci, kteří s týmem trénují a zapojují se i do
 zápasů. Jmenovitě David Hajda, Lukáš Vaigl, Jakub Dvořák a Pavel Kačírek.
Na tuto otázku mohu odpovědět kladně: Ano jsem s nimi spokojený. David Hajda pravidelně chytá, Lukáš Vaigl střídá, pravidelně je mezi náhradníky a oporou v dorostu. Kuba Dvořák a Pavel Kačírek s námi také trénují, v podzimní mistrovské soutěži moc nominovaní nebyli, ale mají předpoklady, aby se do kádru "A" trvale prosadili.
Ještě bych uvedl, že i mojí zásluhou se již do kádru prosadili a pravidelně nastupují i ostatní bývalí dorostenci a to především Kirill  Prilepski, Martin Volf, Honza Sedlář a Martin Wachtl.

Dokážete si představit, že byste od začátku mistrovského utkání postavil výše
 jmenované hráče?( D.Hajdu neberu, ten patří k oporám už dlouho)
Ano určitě dokážu si toto představit, věřím, že v jarní soutěži je využiju, aby se postupně zapracovali do kádru. 
Co říkáte na výkony Jiřího Valtra, věříte, že právě on nám postup vystřílí?
Fotbalistu Jirku Valtra by chtěl mít v kádru každý trenér a já jsem rád, že s ním již po několikáté mohu spolupracovat, a věřím že on bude jedním z hlavních strůjců našeho úspěchu, ale ani on sám nic nezmůže a musí mu pomoci celý mančaft, neboť jak jsem již několikrát řekl, fotbal je hra kolektivní, všichni musí táhnout za jeden provaz, ale silný jedinec a osobnost je v mančaftu potřeba, neboť s ním stoupá kvalita všech, zvedá se sebevědomí a tím i roste vlastní výkon jedince.
Který z hráčů za poslední rok udělal největší pokrok?
K tomu mohu uvést, že svým způsobem pokrok udělal každý jednotlivec, neboť jako celek jsme se zlepšili, což ukazuje tabulka po podzimní části soutěže. 
 Má tento tým takovou kvalitu, aby se dostal do Okresního Přeboru a udržel se tam?
Určitě má neboť jsme porazili mužstva, která hrají vyšší soutěže, popřípadě hráli vyrovnané zápasy. Za sebe mohu uvést, že je horší do této soutěže postoupit, pokud by se tak stalo, o dalším setrvání zde bych neměl žádné obavy, neboť stávající kádr je natolik silný a vyspělý, že by tuto soutěž zvládl.
V případě neúspěchu, hodláte pokračovat na lavičce Holubic?
To nyní nemohu ani nechci nijak řešit. To by byla otázka na jednání s výborem. To je spíše otázka pro pana Mareše naše skvělého prezidenta. 
Nebojíte se, že v případě neúspěchu, mnozí z hráčů ukončí karieru?
Na to je také složitá odpověď, neboť já nemám žádnou moc, abych přikázal, že někdo skončí nebo že bude pokračovat dále (toto jsem akorát řekl panu Vosáhlovi). To by potom zase bylo na osobním jednání mezi trenérem, výborem a jednotlivými hráči. Samozřejmě musí se také přihlédnout k věku, případně zranění samotných hráčů, kterých by se to týkalo, ale já osobně bych si starosti moc nedělal, kolektiv je zde dobrý, určitě fotbal v Holubicích nezanikne. Musí se spojit zkušené stáří, fotbalisti středního neproduktivnějšího věku a dravé mládí.