DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

K.Prilepski
11.03.2009

 

Ahoj

Jaký pocit máš zatím ze zimní přípravy?

Ahoj

Celkem dobrý, tréninky jsou namáhavý, ale jsou potřeba, aby přišli výsledky. Na trénink chodí celkem dost lidi, ale mrzí mě, že chodí málo dorostenců, což znamená, že dorostenecká kondice bude na začátku jara asi dost špatná, ale s tím se musíme poprat. Také tu bylo soustředění, které se mi líbilo a velmi se povedlo, podle mě by se to mělo zavést na každý rok.

 

 

Do A týmu přisel nový útočník, necítíš   konkurenci? Přeci jenom na jaře si místo v A týmu jisté neměl a byli zápasy, kdy si hrál, ale taky kdy si seděl.

Ne ani ne, já se necítím, že bych měl byt v základní sestavě A týmu, takže příchod nových hráčů beru s klidem, zatím se hlavně soustředím na dorost, to je pro mě to nejdůležitější. Jsem rád, že můžu nastupovat i za A tým, ale zatím se teprve dostavám do herní pohody, to chce prostě čas. Samozřejmě je příjemný dostat od kouče důvěru a nastoupit v základní sestavě A týmu, je to dobrý pocit když se můžu konečně ukázat divákům, kteří tolik nechodí na dorost.

 

V dorostu už ti zbývá poslední rok a půl a co pak? Nebojíš se menšího útlumu? Určitě nebudeš dostávat tolik šancí, jako máš teď v dorostu

Ano jsem si toho vědom a taky si chci poslední roky v dorostu užít. Problém, ale je to, že nám po sezoně odchází spousta hráčů a to např. Martin Volf a Martin Zmeškal, který patří k největším tahounům našeho týmu. Jestli nedokážem přivést do příští sezony nové hráče, tak je dost možný že budem muset dorost odvolat, toho se nejvíc obavám. Pak už záleží na tom, jestli se prosadím v A týmu a pokud se tak nestane nebudu se bránit odchodu na hostovaní do jiného týmu dokud nebudou potřeba moje služby.

Nemyslíš si tedy, že by se mělo vedení hlavně taky zaměřit na mládež? Přeci jenom nějaká budoucnost by zajištěna měla být ne?

Myslím, že se u nás dává mladým hráčům, co stojí o to hrát za A tým, šance se prosadit a ty co vytrvají anebo mají velký talent tak se nakonec prosadí. Příkladem tak muže jit Jan Sedlař a Karel Polaček. V tomto ohledu prostě v každém týmu platí to, že mladý hráči musejí vydržet a počkat si na svoji šanci. Myslím, že máme dost mladých talentů, kteří by se do budoucna mohli dostat do kádru A týmu.

 

A jak to vidíš s tím Dorostem, přeci jenom 4-5 hráčů sehnat do podzimu. Nic lehkého.

Tím jsem si vědom, ale musíme to pro záchranu dorostu zkusit a hledat hráče. Příkladně zkusit zlákat hráče z jiných týmů.

Pojďme k aktuální sezoně, přeci jenom nemáš tolik branek jako dříve, letos branky spíše připravuješ co je pro tebe lepší střílet góly nebo je připravovat?

 

Nejlepší je, když tým vyhrává a nezáleží na tom, jestli dam branku, nebo na ni nahraju. Ovšem nemůžu si vynachválit souhru s Martinem Zmeškalem, s kterým se mi hraje výborně a dělá mi hroznou radost, když ho můžu poslat do šance. V této sezoně opravdu méně střílím branky a vice nahrávám, vychází to z toho, že už mě více v útoku podporuje Martin než předešlých sezón. A také díky tomu máme za poslední léta Nejlepší sezonu. 

Koho považuješ jako svého nástupce v dorostu?

Těžko říct, ale hodně toho očekávám od Lukáše Vaigla, který se zúčastnil zimní přípravu s A týmem a to mu je 15 let, do budoucna by měl být velkým příslibem. Když se kouknu na žáky tak tam vidím jednoho adepta a to je Luděk Fassman, ten by mě mohl důstojně nahradit.

Mimo jiné děláš kapitána  co všechno to obnáší? A kdo si myslíš, že zdědí po tobě pasku?

Na hřišti mám za svůj tým odpovědnost, takže často musím hasit konflikty a uklidňovat hráče, ikdyž v tom nejsem zrovna nejlepší protože, na hřišti moc nemluvím a snažím se více hrát, ale snažím změnit a mladším hráčům rozdávat rady. Mam dva favority komu bych mohl předat kapitánskou pásku a to našemu gólmanovi Davidovi Hajdovi nebo zmiňovanému Lukášovi Vaiglovi.

 

Když jedete na zápas každý na tebe kouká a říká  ááá tenhle, ten je dobrý každý ví, co všechno umíš, co předvedeš, připravují se na tebe a ty je pak stejně nějak nachytáš. Jaký je to pocit? Nezpyšnil si trochu už?

No tak už hraju za Holubice dlouho, takže některý tymy si už na mě opravdu dávají bacha a dost mě brání. Ale nikdy se nemůžou na útočníka připravit tak že by je neměl čím překvapit, takže i když vědí moje přednosti, stejně mají se mnou velký problémy. A když pozlobím obranu a případně vstřelím gól tak je to pro mě vždy vynikající pocit euforie, který mě pak pozvedá k lepšímu výkonu. Samozřejmě to vede i k případné namyšlenosti, což určitě každý hráč aspoň trochu má, ale já se snažím namyšlenost potlačovat a více se zabývat hrou než předváděním, ale to je samozřejmě můj pocit, nevím jak působím na ostatní.

 

Ale stejně ty tvoje kličky....od koho se učíš nebo spíše kde bereš inspiraci??

Moje inspirace je samozřejmě z televize, ale taky se snažím někdy vymyslet i svoje kličky. Většinou když uvidím zajímavou kličku, tak se ji na trénincích snažím učit a stale vylepšovat do stoprocentní podoby, což někdy trvá dost dlouho

Jaký je tvůj vzor??

Mým prvním vzorem byl Ruud van Nisterloy když ještě válel za Manchester United. Mým druhým vzorem je Thierry Henry a také mě dost inspiruje Cristiano Ronaldo.

Všichni tito hráči jsou docela vysocí,  ale ty žádný velký dlouhán nejsi  jak se ti s tím hraje?

Je to samozřejmě můj největší handicap, ale tím že jsem, menši postavy mam dost velkou rychlost.

Trénuješ rychlost nějak zvláštně? Nebo to máš od mala.

Mam to od mala, ale tím že jsem chodil na sportovní školu, tak sem měl možnost ji trochu i potrénovat.

Jak se cítíš před jarem myslíš, že bude úspěšné pro holubický fotbal?

Myslím, že jaro by mělo byt lepši, než podzim. A tým se posilnil a má velké ambice a dorost kandiduje na první místo. Dost se tedy těším.

Tak jo necháme se překvapit díky za rozhovor.

Není  zač rád jsem něco řekl o holubickém fotbale.