DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32 

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

David Hajda

David Hajda

David Hajda hodnotí podzim dorostu i A týmu, dále hovoří o cílech na jaře, o postupu do Okresního přeboru.

 

Co říkáš na podzimní umístění a výkony dorostu?

 1. Umístění určitě není ideální, ale upřímně, očekávalo se. Přece jen je hodně těžký nahradit Kirdu, a to nejen gólově, ale celkově jeho přispění týmu. Z týmu odešli i další hráči jako Jenda Miller a nakonec i Doby, takže se to muselo projevit. Přece jenom jsme si zvykli spíše koukat na jarní tabulku, protože ani ta loňská podzimní nebyla ideální. Myslím, že ze začátku jsme se trošku hledali a museli jsme přijít na to, jak hrát a co nám bude nejlépe sedět za styl. Bohužel v situaci v jaké jsme, nemůžeme bezhlavě útočit a snažit se dát co nejvíc gólů. Musíme hrát hlavně od zadu a doufat, že se nám z mála šancí podaří dát góly. A myslím, že právě tohle se nám na konci sezóny i celkem dařilo.

  Co je potřeba zlepšit?

 2. Zlepšovat se dá vždycky všechno! :) Ale vzhledem k tomu, že máme tak mladý kádr, nejmladší v celé soutěži, si myslím, že to bude jen a jen lepší a kluci, kteří tu jsou za rok za dva budou ostatní týmy vysoce převyšovat, jak tomu bylo v minulých letech. Musíme, jak už jsem zmínil, vypilovat proměňování šancí a co nejrychlejší přechod do útoku. Stejně tak musíme zapracovat na obraně. Prostě musíme zlepšovat všechno a věřím, že na jaře zase bude hra a výsledky o 100 % lepší!

  Jaká je parta v týmu?
 3.  Myslím, že se všichni tak nějak smířili se situací a byli si také vědomi, že to nebude letos vůbec jednoduché. Některé věci se za tohoto stavu musí brát s humorem a myslím, že se nám to postupem času i dařilo. Jak už jsem řekl v týmu je hodně mladých hráčů, kteří ještě táhnou žáky, takže to ještě není ono. Je hlavně na těch zkušenějších hráčích jako Luky, Káča, Dvořka i na mě, abychom šli příkladem a nic nevypustili. Je špatné, když občas dochází při zápasech k tomu, že se mezi sebou hádají mezi sebou ti nejzkušenější. Prostě se musíme semknout a na jaře sehrát to nejlepší.

  Dobře dorost jsme probrali a co A tým? Vyhovuje ti tandem s Honzou Karfilátem?
 4. Já myslím, že je dobře, že A tým má dva brankáře, kteří mohou kdykoliv naskočit do zápasu. Oba jsme mladí a máme tak ještě toho hodně zlepšovat, oba uděláme občas nějakou tu chybu, ale to k tomu patří. Já osobně jsem rád za šance, které dostávám už v tomhle věku a je dobré, že se pravidelně střídáme a máme zápasy vlastně na podzim rozdělené stejným dílem. I když Honza má lepší bilanci :)

  Jak si spokojený s polovinou sezony?
 5. Myslím, že je to super! Hrajeme co nejvýš a teď jenom můžeme litovat zbytečných ztrát s Tuchou nebo s Hostivicemi, s kterými jsme měli vyhrát, a bylo by to ještě lepší. Smůlu jsme měli i s Dobrovízem, kde jsme si za hru alespoň bod zasloužili. Celkově, ale myslím, že se do týmu připojili noví hráči jako Johny, Tomáš a staronově Dan. Hodně se tým také omladil hráči z dorostu, kteří začínají naskakovat do zápasů jako Luky, Dvořka nebo Jenda Miller. A samozřejmě také návrat Martina Wachtla. Myslím, že v týmu je celkem slušná konkurence, což je určitě také dobře. Bohužel musím připomenout smutnou událost, co se přihodila v Dobříči, kdy se po srážce zranil Volfíno, bylo to ošklivý a všichni jsme s ním v tu chvíli drželi. Jsem rád, že už pomalu začíná s tréninkem a doufám, že si spolu co nejdřív zase zahrajeme. 
  Podzim se, ale musí hodnotit podle postavení v tabulce skvěle. To se to ale hraje s triem vepředu Doktorem, Kirdou a hlavně Kokym. Teď už jenom vyhrát v Řevnicích a přes zimu se nám bude usínat dobře.

  Cíle na jaře?

 6. Co se týče jara, tak jsme si nasadili laťku vysoko, protože se bude očekávat v každém zápase, že urveme 3 body. A myslím, že se o to budeme také snažit. Pokud se nám vyhnou zranění a půjde vše jako doteď s tím, že si přestaneme hrát na Jánošíky, tak budeme bojovat o přední příčky.

  Přemýšlíš o postupu?
 7. Tak samozřejmě, že o tom přemýšlím. Musíme, ale hrát podle sebe a nekoukat na ostatní. Jak jsem řekl, když budeme hrát jako do teď tak to reálné určitě je. Paradoxně ve chvíli kdy se o postupu začalo trošku mluvit se nám, hlavně venku, přestalo dařit, ale musíme bojovat dál a snažit se o to nejjednodušší - vyhrávat :)

  Jsi nejmladším a nejtalentovanějším brankářem v soutěži a máš toho moc odchytáno..cítíš se aspoň trochu jako mazák mezi gólmany?
 8. No myslím, že jako mazák rozhodně ne :) je toho strašně moc co zlepšovat. Přece jen jsou ještě situace, ve kterých bych se měl zachovat lépe a mám se toho ještě spoustu co učit, ale jsem rád za to, že šance dostávám a vždy se je snažím využít.
   

 9. Přeju mnoho úspěchů a čistých kont. Děkuji za rozhovor.
  Díky, není zač.